вівторок, 16 жовтня 2018 р.

В чиєму інформаційному полі перебувала Україна перші два десятиліття незалежності?

Ось знайшов я цікавий журнал за 1999 рік. Із змістом номера знайомити вас не буду, але зверніть увагу на обкладинку:

Журнал цей з діаспори. Тут ви побачите новини з Балкан. 20 років тому Сербія вела війну проти Косова. Війна була жорстока, десятки тисяч місцевих жителів стали біженцями. Зрештою, навесні 1999 року авіація НАТО завдала ударів по Сербії і війна невдовзі завершилася. Ефективніше будь-яких "миротворців ООН" виявився Північноатлантичний Альянс, чесно кажучи.

Але розмова не про саму війну в Косово, а те, як всі ті події подавалися в нас. Позицію авторів журналу ми побачили, а тепер перейдемо до українських новинних ресурсів. І тут можна сказати, що наші ЗМІ зайняли позицію, абсолютно ідентичну позиції на Московії. Ті ж самі страшилки про "агресивний блок" і про "нещасних братів сербів". Чомусь ніхто не згадав про те, що Сербія протягом 90-х років розв'язала 4 війни. Це були такі війни: в Словенії (1991), Хорватії (1991-1995), Боснії (1992-1995) і Косово (1998-1999). Ніяк не могли змиритися із розпадом своєї імперії. В цьому плані серби самі знаєте кого нагадують.

А в українських новинах панувала повна солідарність з московськими. Тому нічого дивуватися, що вати в суспільстві занадто багато. Бо не зробили нічого протягом 1991-2014 років для інформаційної безпеки держави. Замість цього робили новини в унісон Москвою, знімали спільні фільми і серіали, про шоу-бізнес я взагалі мовчу. Цілковите пропагування "мишебратства", якщо коротко.

Звісно, після 2014 року зрушення в цій сфері відбулися, але ще багато чого треба надолужити.

Немає коментарів:

Дописати коментар